Bradavice a Kouzelnický svět

Hermiona Jane Granger - vztahový poradce

13. června 2011 v 17:28 | Anne |  Vaše náměty na jednorázovky
Hermiona a Ron se pohádaly. Jak to dopadne? Usmíří se? Ale co se stane když Hermiona dostane špatnou známku? A co se stane když potká ubrečenou Ginny? Vyřeší její problém?

Omlouvám se Ronalde. Je mi líto, že jsme se pohádaly a chci to napravit. Co takhle jít po vyučování do Prasinek? S láskou Hermiona
Hermiona hodila Ronovi dopis. Právě ted oba sedí v učebně historie kouzel. Hermiona si všimla že Ron papírek rozložil a začal na něj něco škrábat jeho tmavěmodrým brkem.

Ron Hermioně hodil papírek zpátky. Hermiona ho rozevřela a začala číst.

Omluvu sem přijal. Jo a taky Sorry. A ty Prasata v Prasinkách platěj Ron

Hermiona se začervenala a chtěla Ronovi odepsat. Slečno Grangerová. Vyvolal jí p. Brenkins. Em, Ano pane profesore? zeptala se zmateně.
"Mohla by jste laskavě odpovědět na moji otázku?"
"O co se jedná?"
" Právě sem se ptal, kdo vymyslel odvar živoucí smrti"
"Penelopa Henkynsová"
Celá třída kromě Rona se rozchechtala.

Celý den se pak Hermioně nedařilo. Z lektvarů dokonce dostala D. Byla smutná a po všech hodinách se zavřela na dívčích záchodech. Brečela tam asi dvě hodiny. Hermiona slyšela vrzat dveře a rychlé kroky. Poznala Ginnyn zoufalý pláč.
Hermiona nedokázala své nejlepší kamarádce nepomoc. A navíc když byla takhle zoufalá. Hermiona otevřela kabinku a běžela za Ginny která ted otevírala dveře kabinky vedle ní. Všimla si že Ginny drží v ruce rudou povadlou růži.
" Co se stalo?"
" Harry se semnou rozešel" řekla Ginny a rozbrečela se ještě víc.
" A víš proč?"
" Ne"
Hermionu bolelo vydět její nejlepší kamarádku takhle brečet. A navíc kvůly klukovy.

Večer si sedla u večeře vedle Harryho. Ginny která se bála že jí Harry už nemá rád si sedla co nejdál od Harryho jak jen to šlo. Seděla tam ůplně sama. Bez přátel. Nejedla. A ani nevěděla o Hermioniném rozhodnutí dát je zase k sobě.
" Harry, proč ses rozešel s Ginny!?"
" Já sem se s ní nerozešel"
" Né, vůbec"
" Jenom sem jí řekl, že by jsme se neměly vídat."
" A tohle je rozchod!"
" Já to ale takhle nemyslel. Špatně to pochopila"
" Jo, Ginny to špatně pochopila. Jasně. Měl by ses zamyslet, co si jí ted udělal. Odpoledne sem jí potkala na dívčích toaletách. Brečela. Brečela kvůly tobě. Myslí si že není pro tebe dost dobrá" Hermiona se podívala směrem k Ginny. Seděla furt na stejném místě. Hlavu v dlaních.
Harry se na ni taky podíval. Pocítil lítost a stejnou bolest jako ona. A potom cítil ještě jednu věc. Převládala mezi těma dvouma. Lásku.

Harry za Ginny běžel a obejml jí. Ona se usmála a Harry si sedl vedle ní sedl. Potom si povídaly. Hermiona nevěděla so ale dala by všechno za to, aby mohla. Z večeře šly zase ruku v ruce. A v společenské místosi se zace muckaly. Hermiona byla štastá. Kéž by její vztah s Ronem taky takhle skončil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama