Bradavice a Kouzelnický svět

O Arthurovi

2. června 2011 v 17:34 |  Weasleyovi

Arthur Weasley


Arthur Weasley je synem Cedrelly Balckové a Septima Weasleyho. Narodil se 6. února 1950. Po dostudování v Bradavicích (1961-1968) se oženil s Molly Prewettovou. Spolu žijí v Doupěti a mají 6 synů (Charlie, Bill, Fred a George, Ron) a jednu dceru (Ginny). Arthur Weasley pracuje na Ministerstvu kouzel v oboru, který se zabývá kontakty s mudly. Je vysoký a hubený s ustupujícími vlasy a nosí drátěné brýle. Arthura zajímá vše, co se týká mudlů, dokonce upravil rodinný vůz Ford Anglia tak, aby mohl létat, čehož využijí Ron, Fred a George, když ve druhém díle chtějí dostat Harryho od Dursleyových. Arthur je členem Fénixova řádu hlavně během druhé války proti Voldemortovi. Právě když vykonává práci pro Fénixův řád je napaden Naginim a díky Harrymu se dostává včas do Nemocnise sv. Munga. I zde v nemonici zkouší mudlovskou léčbu (stehy), které mu samo
zřejmě nepomohou. Arthur je sice čarodějz čistokrevného rodu, ale vystupuje proti diskriminaci kouzelníků ze smíšených nebo mudlovských rodů. Kvůli tomu je také mezi čistokrevnými nazýván jako krvezrádce. zůčastnil se i boje v Bradavicích proti Voldemortovi, kde ztratil syna což byla rána pro celou rodinu. Po Voldemortově pádu se rodina rozrostla a vrátil se i syn Percy, který celou dobu stál na straně ministerstva.
Jehonejvětší ambicí je zjistit, jak dokáží letadala vydržet ve vzduchu. Arthur také sbírá mudlovské elektrické zástrčky.

Arthur dostal jméno po králi Artuši (king Arthur).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama