Bradavice a Kouzelnický svět

O Ginny

1. června 2011 v 20:25 |  Ginny Weasley

Ginevra Molly Weasleyová


Ginevra Molly Weasleyová je nejmladší dítě a jediná dcera Molly a Arthura Weaslyových. Má zelené oči a zrzavé vlasy, stejně jako všichni Weasleyovi. Patří do nebelvírské koleje.
Ginny se poprvé objevila již v prvním díle na nádraží King´s Cross, kde doprovázela své bratry a matku na cestě do Bradavic(zde se taky zamiluje de Harryho). Sama nastoupí do bradavické nebelvírské koleje o rok později. Před začátkem školního roku jí Lucius Malfoy v Krucáncích a kaňourech podstrčil viteál, deník Toma Raddlea. Chtěl tak očernit Ginnyina otce, využije toho také k odstranění Brumbála ze školy. Deníku se Ginny začala svěřovat a Raddle v deníku začal získávat její sílu. Ginny tak nevědomky stála za útoky na studenty z mudlovských rodin. Sama si nepamatovala, co dělala ve chvílích, kdy páchala ony zločiny. Na konci knihy odešla do tajemné komnaty, kde ji před smrtí zachránil Harry.
V pátém díle Ginny ukáže svůj talent na famfrpál, o kterém předtím nikdo nevěděl. Když Dolores Umbridgeová zakáže Harrymu hrát v týmu, Ginny ho nahradí na místě chytače. V obou zápasech Nebelvíru, ve kterých nastoupila, chytila zlatonku. Stane se také členkou Brumbálovy armády, ve které prokáže, že je talentovanou čarodějkou. Spolu s Harrym, Ronem, Hermionou, Lenkou a Nevillem se účastní bojů na odboru záhad, kde chtějí zachránit Siriuse.
V šestém díle je při cestě do Bradavic pozvána Horacio Křiklan do Křikova klubu poté, co ve vlaku předvede své kouzelné schopnosti proti Zachariášovi Smtithoiv. Během roku se do Ginny zamiluje Harry. Ten na ni žárlí, kdykoli ji vidí muckat se se svým přítelem Deanem Thomasem. Ginny se stane nebelvírskou famfrpálovou střelkyní, na poslední zápas v sezoně, kterého se Harry nemůže kvůli Snapeovi, který mu udělil školní trest, zúčastnit, nahradí Harryho na postu chytače. Když Ginny během tohoto zápasu chytí zlatonku a Nebelvír zvítězí, probíhají na koleji oslavy. Když do společenské místnosti přijde Harry, spontánně Ginny přede všemi překvapivě políbí. Na konci se Ginny spolu s dalšími několika členy Brumbálovy armády snaží ubránit Bradavice před smrtijedy, když jsou Harry a Brumbál pryč. Ginny vyvázne bez zranění, také díky felix felicis, který jí, Ronovi a Hermioně věnoval Harry před odchodem. Po Brumbálově smrti se Harry rozhodne s Ginny rozejít, protože ji chce uchránit před nebezpečím, které by jí hrozilo, kdyby s ním dále chodila.
V posledním díle se Ginny poprvé objeví po Harryho příchodu do Doupěte. Ačkoli se Harry s Ginny rozešel stále ji miluje. Například na svatbě Billa a Fleur řekne Viktoru Krumovi, když o ni projeví zájem, že je zadaná. Když jsou s Ronem a Hermionou pryč, tak Harry často vytahuje Pobertův plánek, aby na něm Ginny našel. Když se téměř po roce pak vidí v Bradavicích, Harry obdivuje její krásu, ale kvůli hrozícímu nebezpečí poznamená, že ji nikdy neviděl méně radši.
Ginny strávila většinu školního roku v Bradavicích, kde spolu s Nevillem a Lenkou vedli obnovenou Brumbálovu armádu. S nimi se pokusila ukrást Nebelvírův meč, ale byla chycena a za trest poslána s Hagridem do Zapovězeného lesa. Byly jí také zakázány výlety do Prasinek. Po Velikonocích se ale spolu se zbytkem rodiny schovala a do Bradavic se vrátila až před závěrečnou bitvou, kde i přes odpor matky rovněž bojuje proti smrtijedům. Když Harry zjistí, že musí zemřít, aby porazil Voldemorta, nechce se s Ginny rozloučit, protože se bojí, že by pak už nebyl schopný pokračovat. Po Harryho předpokládané smrti Ginny bojuje spolu s Hermionou a Lenkou proti Bellatrix Lastrengeové. Ta Ginny téměř zasáhne smrtící kletbou, to vyprovokuje Molly Weaslyovou, která se vrhne do boje s Belatrix a zabije ji.
V ůplné dospělosti jsou Harry a Ginny manželé a mají tři děti: Jamese Siriuse, Albuse Severuse a Lyli Lenku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama